aktuality: informace

Mapy a itineráře ke stažení

Ahoj kamarádi,
i když letos dáváme soutěži pauzu, můžete si trasu projet jen tak pro radost.
První ročník v roce 2021 jsme jeli proti směru hodinových ručiček, neboli jak říkáme my světáci "antiklokvajs". Druhý ročník v roce 2022 pak naopak "klokvajs". Trasy jednotlivých úseků i cílové body se v některých případech dost podstatně lišily, takže to nepleťte dohromady.
Mapy úseků i itineráře si stáhnete přes menu VÝSLEDKY. Vyberte si ročník a dole na stránce zvolte tlačítko Trasa. Na stránce trasy pak vpravo nahoře uvidíte tlačítko Stáhnout itinerář. Dál na stránce jsou vypsány jednotlivé úseky. U každého je vpravo tlačítko "zeměkoule", přes které si stáhnete mapu toho úseku pro mapy.cz – uložte si ho do svého adresáře, ať ho máte k dispozici pro navigaci. Doporučuji stáhnout si i apku pro použití off-line, protože u hranic je často s datovou sítí potíž.
A pozor!
Zkontrolujte si letošní uzávěry a objížďky na trase. Vynalézavost našich cestářů stran značení je bezmezná, jinými slovy – stojí často za prd.
Tak a teď už jen přejeme šťastnou cestu a podělte se s námi o fotky a zážitky.
Zdravím
Radek

Všechno nejlepší v roce 2023

Ahoj kamarádi,
nový rok 2023 je tady a všichni máme plné ruce práce s údržbu našich čadikolek.
V předchozích dvou letech jsme si objeli Česko zleva i zprava a moc jsme si to užili.
Teď máme pár nových projektů a proto jsme se rozhodli dát v tomto roce Kotlině pauzu. Rádi bychom vám nabídli nové zajímavé trasy a místa v naší původní společné domovině. Chceme si je napřed projet na vlastní kůži a na to potřebujeme trochu času.
Přejeme všem do roku 2023 hodně radostných kilometrů a těšíme se, že se spolu uvidíme na některé z tradičních veteránských akcí, třeba na Mílích nebo na Zbraslavi.
Radek a Tomáš

Druhý ročník Kotliny je v cíli

Ahoj kamarádi,
s úderem 20. hodiny večerní skončil v pátek 30.9. druhý ročník naší slavné soutěže.
Po zkušenostech z prvního ročníku jsme trošku vylepšili pravidla (víc zastávek) a trošku vylepšili technologii (zadávání průjezdních časů). Podle vašich ohlasů to bylo ku prospěchu věci.
Maličko nám do toho naházela vidle vyšší moc. Cestáři si bez varování zavřeli na měsíc silnici ze Špičáku do Nýrska. A pak ten požár z Nýrska až do Jetřichovic. No smůla. I tak ale věřím, že to byl pro všechny zážitek a že na ten týden za volantem budou vzpomínat.

SLÁVA VÍTĚZŮM!
Přes všechny objížďky a mrzutosti na trase, požáru navzdory, nejlepší posádky dosáhly obdivuhodných výsledků.
1.místo Pavel Hašek Škoda Felicia r.v. 1964 výsledkem SO 0,4354 %
2.místo Václav Čermák Saab 96 GL r.v.1979 výsledkem SO 0,5377 %
Vítězům gratulujeme. Oba dokázali ještě o třídu vylepšit svůj loňský výsledek a zopakovat tak skvělý úspěch.

Poraženým žádnou čest prokazovat netřeba, protože v této soutěži není poražených. Každý, kdo trasu absolvoval anebo se na ni alespoň vydal, je vlastně vítězem a odměnou všem jsou zážitky z krásných míst a cest kolem našich hranic.

Těším se na příští setkání s vámi, ať už to bude někde na trase Kotliny nebo při nějaké jiné skvělé veteránské akci.
Děkuji všem, kdo se na organizaci letošního ročníku podíleli, hlavně ajťákovi Petrovi a Tomášovi.
Za organizátory
Radek Jung

Novinky z trasy 2022 – objížďky a jiné zádrhele

Ahoj všem,
včera jsme s kamarády dokončili naši letošní jarní jízdu.
Pro všechny, kdo se chystají vyrazit, tady je přehled lapálií, na které jsme během cesty narazili.

úsek 1 – úsek itineráře mezi Luby a Kraslicemi je po zimě hrbolatější než vloni a je lepší jet po silnici 216

úsek 3 – mostek u Výsluní ještě není hotový, úsek silnice 223 je zavřený, tak jsme to objeli z Vejprt přes Johstadt a Steinbach na Horu sv.Šebestiána

úsek 7 – v Jetřichově se dodělává kanalizace, uzávěra by měla být každým dnem zrušená, stávající objížďka je značená, pěkná, ale dlouhá

úsek 12 – v Horních Štěpanicích těsně před Pohledničkou opravují silnici a nikomu to neřekli, takže ZMĚNA itineráře – na km 40,9 se jede přímo dál na Benecko a cíl úseku bude přesunut k MÚ Benecko (a odpovídajícím způsobem start úseku 13)

úsek 14 – bude opravený itinerář – chyby v distancích od km 19,3 do km 36,1

úsek 16 – uzavírka silnice z Náchoda do Lipí, značená objížďka přes Nové Město n.Metují je brutálně dlouhá a ne moc zajímavá, fyzicky se dá z Náchoda projet tak, že z 33 odbočíte na Bražec, po cca 1 km vlevo Drtinovo nám. a nahoru ulicí Pod Lipím, ALE je tam vjezd povolen jen místním obyvatelům, takže …

úsek 18 – uzavírka na Zemské bráně, značená objížďka přes Kunvald, ale doporučuji objet daleko hezčí Bartošovice – Miedzylesie – Smreczyna – Kamienczyk a zpět přes hranici nad Petrovičkami

úsek 23 – za Polnou uzavírka na 353, takže za Lipinou rovně na Rybné – Jamné a pak zpět na 353

úsek 24 – za Klenovou uzavírka na 151, zmatečně značená objížďka, takže za Klenovou na Senotín – Hůrky a do Bystřice

úsek 30 – odbočka vpravo na km 26,4 není nijak značená, poznáte to podle dlažebních kostek

úsek 34 – na km 40,4 se fakt projíždí statkem, protože tak tam vede silnice, ale statek si ji trochu přivlastnil, tak se toho nelekněte, jde to v pohodě

URČITĚ si vytiskněte na cestu itineráře. Navigace na mapy.cz byla dost často dost zmatená a posílala nás na křižovatkách vlevo i vpravo současně. Optimální je mít puštěnou navigaci a průběžně ji kontrolovat podle itineráře.

Nastudujte si nápovědu k používání aplikace ZADAT JÍZDU. Když někde zapomenete zahájit/ukončit etapu nebo přestávku, tak se musíte vrátit, protože maximální tolerance vzdálenosti je 300 metrů a apka vás dál nepustí. Když se používá pečlivě, tak za vás počítá optimální časy dojezdů a všechno pěkně ukládá do výsledkové listiny.

Šťastnou cestu
Radek

Otevíráme registrace na rok 2022 !

Ahoj kamarádi veteránisti,

první dubnový den se otevírá registrace do letošního ročníku soutěže Kolem české kotliny.

Přípravy jsou v plném proudu, momentálně tajeme poslední zbytky sněhu v horských úsecích a vysušujeme trať. Následně rozkveteme stromy a zapneme panoramatické výhledy.

Všechna auta do roku výroby 1981 soutěží v hlavní kategorii. Kromě toho si i letos můžete vytvořit svoji vlastní klubovou divizi, ve které jedou značky bez omezení věku.

Ti, kdo jeli už loni, mohou použít svoje stávající přihlašovací údaje.

Od května bude trať otevřená zase až do září.

Nezapomeňte se s námi dělit o svoje zážitky a fotky v aktualitách, fotogalerii a na facebooku.

Přejeme spoustu pěkných kilometrů

Radek a Tomáš